محتوا : و بالاخره سوپرا؛ نسل پنجم کوپه دوستداشتنی تویوتا بعداز 17 سال در دیترویت معرفی شد

آکادمی دیجیتال مارکتینگ سی زد ای در زمینه های متفاوت وب مثل پباده سازی وبسایت , سئو و بهینه سازی وبسایت ,لینک سازی و تبادل لینک , خدمات شبکه های اجتماعی مثل ممبر تلگرام و فالور اینستاگرام , ساخت محتوا و یادگرفتن دیجیتال مارکتینگ کار می می‌نماید .
با ما ملازم باشید با این مقاله اثر گذار :

تویوتا سوپرا یک عدد معروف ترین کوپه های ژاپنی نموده است که در سال 1978 متولد شده و تا سال 2002 در چهار نسل متفاوت راهی خیابان ها شده‌نموده است. این اتومبیل یک عدد معدود محصول ها اسپرت تویوتا بوده و همواره طرفداران خاص خویش را داشته نموده است.

ولی با وجود همگی مزایا و معایب، نسل چهارم سوپرا به تدریج با افت تقاضا روبرو شد. اوضاع برای این دسته دوست داشتنی طوری پیش رفت که تویوتا نتوانست چاره دیگری جز خاتمه دادن به ساخت آن در سال 2002 پیدا می‌نماید.

1979-toyota-supra-51

بعداز سوپرا، تویوتا به ساخت دسته های عمدتا کم استهلاک خانوادگی شهرت یافت و در صورتی فردی در پی هیجان رانندگی بود، محصول ها این موسسه را بیشتراز در لا گزینه های جانور خط می زد.

برای مقابله با این حال و روز، تویوتا به همیاری با سوبارو که تجربه متعددی در ارایه دسته های اسپرت و دیدنی داراست، رو آورد. سود این همیاری 8 سال پیش در نمایشگاه خودروی توکیو موتور شو و در قالب تویوتا 86/سوبارو BRZ معرفی شد، کوپه ارزان بها مشترکی که توانست توشه دیگر لبخند رضایت را بر لبان آنهایی که طرفدار لذت رانندگی بودند، بنشاند.

اندکی بعد و در سال 2014 تویوتا با پرده برداری بیشتراز یک کوپه مفهومی با اسم FT-1 جنجال های متعددی بر پا اظهار‌کرد. با اعتنا به خصوصیات ظاهری و فنی اکثری FT-1 را پیش نمایشی بیشتراز نسل آتی سوپرا می دانستند، هر یک خصوصی تویوتا در قبال این زمینه سکوت اختیار کرده بود و با عدم عکس العمل بر شایعات دامن می زد.

تلاش تویوتا در تثبیت اسم تجاری سوپرا در ایالات متحده و اروپا و همینطور بسط رابطه ها با ب ام و بیش تر بیشتراز پیش منجر ساز قوت اخذ کردن شایعات شد. بالاخره بعداز کش و قوس های فراوان، ژاپنی ها تایید کردند سوپرا احیا شده و نسل پنجم آن بیشتراز پلتفرمی مشترک با ب ام و Z4 فایده خواهد موفقیت.

درحال حاضر با افتتاح نمایشگاه خودروی دیترویت، شاهد پرده برداری قانونی بیشتراز نسل تازه سوپرا با کد A90 هستیم. در نگاه در آغاز به ظواهر نسخه نهایی سوپرا، بی تردید وفاداری مضاعف طراحان به کانسپت FT-1 و شباهت نمونه زدنی این دو دسته جلب اعتنا می می‌نماید.

Toyota-Supra-2020 (24)

در نمای روبرو سه ورودی هوای وسیع و چراغ های کشیده افقی با یک نوار باریک LED بیشتراز بارزترین خصوصیت های نسل پنجم تویوتا سوپرا به شمار می فرآیند. اسپلیتر و بالچه های کوچک کناری هم که عینا بیشتراز مفهومی FT-1 به امانت گرفته گردیده اند، این نما را دیدنی تر و اسپرت تر کرده اند.

Toyota-Supra-2020 (26)

وقتی بیشتراز نمای جانبی به سوپرا بنگریم، با یک فرم پویا که بیشتراز مخلوط هنرمندانه قوس ها و حجم های متفاوت بوحود آمده، روبرو خواهیم شد. دماغه رو به زیر، کاپوت کشیده، شیب مضاعف سقف، شکاف وسیع روی در، رکاب ها، گلگیر متورم عقب و برآمدگی زیبای صندوق عقب که نقش یک اسپویلر را ایفا می می‌نماید، بیشتراز شاخصه های دارای اهمیت قابل ذکر سوپرا در‌این نما می‌باشند.

Toyota-Supra-2020 (26)

نمای عقب سوپرا به جهت بازی با انواع حجم ها و خطوط، عضلانی تر و اسپرت تر احساس می شود. صورت خاص در صندوق عقب، چراغ های باریک، سپر عقب پیوسته با دیفیوزر و بالچه ها و دو خروجی اگزوز گرد و وسیع نقشی کلیدی در جذابیت این نما بیشتراز سوپرا ایفا می نمایند. دیدنی آنکه چراغ ترمز میانی روی سپر قرار گرفته و صورت آن به نوع ایست که خودروهای فرمول یک در ذهن تداعی می شوند.

Toyota-Supra-2020 (19)

برخلاف نمای ظاهری، کابین سوپرا بی آلایش تر پباده سازی شده و خبری بیشتراز حجم ها و اشکال پیچیده وجود ندارد. مثلا داشبورد اتومبیل سطحی صاف و یکدست داشته و نمایشگر ایستاده سیستم اینفوتینتمنت در میانه های آن جا خوش نموده نموده است. در زیر این نمایشگر هم دکمه های مختلفی تعبیه گردیده اند که وظیفه دردسترس اخذ کردن سیستم ها و امکاناتی بیشتراز قبیل تهویه مطبوع را بر عهده دارا میباشند.

Toyota-Supra-2020 (29)

مثل بخش اعظم خودروسازان، تویوتا هم بیشتراز صفحه اکران دیجیتال در پشت فرمان به کار گیری کرده تا بیشتراز طریق آن داده ها حتمی را در دسترس راننده بگذارد. نکته دیدنی اینکه با پاره ای اعتنا در اجزایی مثل فرمان سه شاخه، دسته دنده و دکمه گردان جانور بر روی کنسول مرکزی، می اقتدار شباهت هایی بدیهی در لا سوپرا و محصول ها ب ام و پیدا اظهار‌کرد.

Toyota-Supra-2020 (31)

همانطور که بیشتراز قبل هم معلوم بود و در بالا هم به آن اشاره کردیم، سوپرای پنجم بیشتراز پلتفرمی مشترک با نسل ششم ب ام و Z4 فایده برده و قوای محرکه آن به وسیله باواریایی ها تامین می شود.

نیروبخش سوپرا به عبارتی موتور شش سیلندر خطی نموده است که در Z4 M40i هم به کار گرفته شده؛ این موتور توربو حجمی برابر با 3 لیتر داشته و بضاعت ساخت 335 اسب بخار توان و 495 نیوتن متر گشتاور را داراست. مسائل عجیب اینکه خروجی موتور مذکور در رودستر آلمانی برابر با 382 اسب بخار توان و 500 نیوتن متر گشتاور اعلام شده‌نموده است.

Toyota-Supra-2020 (5)

نیروی ساخت شده به وسیله موتور باواریایی ها بیشتراز طریق گیربکس هشت سرعته مداد در جهت چرخ های عقب ارسال می شود. به گفته تویوتا با این قوای محرکه سوپرا در پهنا 4.1 ثانیه با گاز 96 کیلومتر در ساعت دست یافته و در مسیر بی واسطه می تواند غایت سرعت 250 کیلومتر در ساعت (محدود شده به صورت الکترونیکی) تثبیت می‌نماید.

Toyota-Supra-2020 (11)

با فاصله محوری 2.46 و ارتفاع کلی 4.38 متر اندازه ای مشابه با خودروهایی مثل پورشه 911 و جگوار F-Type داراست. با اعتنا به خصوصیات فنی قابل قبول، راءس ثقل زیر و توزیع وزن 50-50 توقع می رود سوپرا بیشتراز حیث هندلینگ و لذت رانندگی در مرحله بالایی قرار داشته باشد، وقتی که پای ب ام و و بخش گازو ریسینگ هم به در می آید، این توقع دو چندان می شود.

Toyota-Supra-2020 (13)

طبق برنامه ریزی های تویوتا، نسل تازه سوپرا بیشتراز اواخر تابستان این سال در سه نسخه متفاوت به فروش خواهد رسید. این نسخه ها عبارتند بیشتراز دسته شالوده 3.0، 3.0 Premium و نسخه ویژه Launch Edition که فقط 1500 دستگاه بیشتراز آن ساخته خواهد شد.

و ولی بها؛ برای خرید دسته شالوده 3.0 می بایست 49,990 دلار کنار گذاشت؛ نسخه 3.0 Premium مستلزم پرداخت 53,990 دلار بوده و برای نسخه ویژه Launch Edition هم قیمتی برابر با 55,250 تعیین شده‌نموده است.

Toyota-Supra-2020 (28)

آنطور که شواهد نشان می دهند سوپرا آپشن های متعددی نداشته و فعلا با پکیج 1,195 دلاری سیستم های کمکی راننده و پکیج 2,460 دلاری که دربرگیرنده مسیریاب و سیستم صوتی JBL می شود، قابل تعیین خواهد بود.

 

The post و بالاخره سوپرا؛ نسل پنجم کوپه دوستداشتنی تویوتا بعداز 17 سال در دیترویت معرفی شد appeared first on دیجیاتو.

[ad_2]

پباده سازی وبسایت فروشگاهی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *