محتوا : هوش تصنعی و مصنوعی با قابلیت تشخیص چهره می تواند اختلالات ژنتیکی را شناسایی می‌نماید

آکادمی دیجیتال مارکتینگ سی زد ای در زمینه های متفاوت وب نظیر پباده سازی وب سایت , سئو و بهینه سازی وب سایت ,لینک سازی و تبادل لینک , خدمات شبکه های اجتماعی نظیر ممبر تلگرام و فالور اینستاگرام , ایجا محتوا و فراگیری دیجیتال مارکتینگ عمل می می‌نماید .
با ما ملازم باشید با این مقاله موءثر :

در آتی‌ای نزدیک اسکن تشخیص چهره به قسمتی بیشتراز معاینه پزشکی عادی تبدیل خواهند شد. محققان سیستم جدیدی بر مبنای الگوریتم‌های هوش تصنعی و مصنوعی پباده سازی کرده‌اند که می تواند با قابلیت تشخیص چهره، اختلالات ژنتیکی را شناسایی می‌نماید و پروسه‌ی تشخیص‌های بالینی را سرعت بخشد.

این سیستم تازه DeepGestalt اسم داراست و محققان برای بسط و بسط‌ی الگوریتم‌های آن مجموعه داده‌‌ای بیشتراز صورت‌ها را باز بینی کرده‌اند. این موسسه سازنده‌ی این نرم افزار، FDNA با به کار گیری بیشتراز یک اپلیکیشن به اسم Face2Gene چیره شده مجموعه‌ای مشتمل بر ۱۷ هزار تصویر را توده آوری‌ می‌نماید که به ۲۰۰ اختلال متفاوت اختصاص داراست.

برای تست سعی DeepGestalt  دو تست متفاوت انجام یافته که به تشخیص سندرم آنجلمن و Cornelia de Lange اختصاص داراست. هر دوی این سندرم‌ها موقعیت پیچیده‌ای دارا می‌باشند که بر پیشرفت هوش و تحرک کودک تاثیر می‌گذارند.

اصولاً اشخاصی که بیشتراز سندرم Cornelia de Lange رنج می برند ابرو‌های کمانی دارا می‌باشند که وسط پیشانی بهم می‌خورند. خصوصیات ظاهری سندرم آنجملن هم پوست نرم و موی‌های مالامال‌فروغ به شمار میرود.

DeepGestalt در تشخیص این سندرم‌ها  بیشتراز ۹۰ درصد چیره عمل اعلام کرد. این در حالی نموده است که متخصصان در شناسایی اختلالات ژنتیکی حافظه شده،  اعتنا ۷۰ درصدی دارا می‌باشند و به مراتب بیشتراز الگوریتم‌های هوش تصنعی و مصنوعی ضعیفتر عمل کرده‌اند.

درین تست‌ها تصویر ۵۰۲ سوژه به DeepGestalt داده شد که ۹۲ نفر بیشتراز آنها مبتلا به سندرم متفاوتی بودند. سیستم حافظه شده که ۱۰ سندرم برای تشخیص نداشت با اعتنا بیشتراز ۹۰ درصد چیره عمل می‌نماید.

در تست دیگر که به سندرم نونان اختصاص داشت هم تصاویری بیشتراز افراد برای DeepGestalt  به اکران درآمد و بیشتراز هوش تصنعی و مصنوعی خواسته شد تا بیشتراز فی مابین یکی از بیشتراز‌بیشتراز ۵ سندرم پیش فرض، یکی از بیشتراز را به هر عکس نسبت دهد. این سیستم  تنوانست نتایج مطلوب قبلی را درین تست تکرار می‌نماید و نرخ موفقیتی ۶۴ درصدی داشته نموده است. ولی این در حالی نموده است که پزشکان در حدس این سندرم فقط ۲۰ درصدی چیره عمل کرده‌اند.

The post هوش تصنعی و مصنوعی با قابلیت تشخیص چهره می تواند اختلالات ژنتیکی را شناسایی می‌نماید appeared first on دیجیاتو.

[ad_2]

پباده سازی وب سایت

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *