محتوا : این ربات کوچک به کودکان برنامه نویسی فراگیری می دهد [تماشا نمائید]

آکادمی دیجیتال مارکتینگ سی زد ای در زمینه های متعدد وب نظیر پباده سازی وبسایت , سئو و بهینه سازی وبسایت ,لینک سازی و تبادل لینک , خدمات شبکه های اجتماعی نظیر ممبر تلگرام و فالور اینستاگرام , تشکیل محتوا و فراگیری دیجیتال مارکتینگ عمل می می‌نماید .
با ما ملازم باشید با این نوشته ی علمی اثرگذار :

احتمال داراست اسم ربات سوفیا را شنیده‌اید، ربات انسان نمایی که پیش بیش تر از این تحت عنوان شهروند افتخاری عربستان سعودی شناخته شد. این مجموعه سازنده‌ی این ربات هم اکنون یک خواهر کوچک برای سوفیا تشکیل کرده که در ابعادی کوچکتر به زودی قدرتمند خواهد بود به کودکان برنامه نویسی خاطره دهد. این ربات کوچک Little Sophia اسم داراست و می تواند یک الکسا در بدنی مشابه به انسان باشد.

سوفیای کوچک فقط ۳۶ سانتی‌متر قد داراست و شباهت‌هایی به خواهر گران قدر خویش داراست. چهره‌ی این ربات مشابه به انسان نموده است. بخش پشتی رمز این ربات طوری پباده سازی شده که می‌اقتدار محتویات الکترونیکی باطن آن را مشاهده اعلام‌کرد.

چهره‌ی سوفیای کوچک نسبت به خواهر بزرگترش مقداری کارتونی تر به حیث می رسد و طوری پباده سازی شده که کودکان راحت تر با آن درباره برقرار نمایند. به همین خواسته لباسی که به تن داراست او را مشابه به اکشن فیگور های «مگا اینجانب» مینماید.

این مجموعه سازنده‌ی این ربات یعنی «هانسون رباتیکس» این ربات کوچک طوری پباده سازی شده که بخش اعظمی بیش تر از خصوصیت‌های ربات‌های گران قدر را هم داشته باشد. ولی اساسی‌ترین خصوصیت آن مشابه به طولانی تر دستیاران صوتی نظیر الکسا و … نموده است.

سوفیا می تواند وضعیت چهره‌ی افراد را تشخیص دهد، می تواند صحبت می‌نماید و لبخند بزند. نظیر بخش اعظمی دیگر بیش تر از ربات‌ها قدرتمند نموده است تا نسبت به دستورات صوتی برخورد نشان دهد ولی بنابر بیانات این مجموعه سازنده، سوفیای کوچک می تواند برخورد‌های انسانی‌تری را به اکران بگذارد. مثلا می تواند در پاسخ لطیفه بگوید، شعر بخواند و بازی می‌نماید. صدای او احتمالا بی احساس به حیث رسد ولی چهره‌اش شادی و ناراحتی را به خیر و خوبی اکران میدهد.

این ربات ملازم با یک اپلیکیشن برای iOS و اندروید عرضه شده که به کاربران اذن میدهد تا رفتار‌های او را با به کار گیری بیش تر از زبان‌های برنامه نویسی Blockly و پایتون انجام دهند. این آیتم کودکان ۷ تا ۱۳ سال را انگیزه قرار داده و هدفش علاقمند کردن کودکان -خصوصا دختران- به برنامه نویسی نموده است.

این مجموعه هانسون رباتیکس در هم اکنون حاضر در پی توده آوری سرمایه‌ی مطلوب برای بسط‌ی هرچه خوب تر این ربات در کیک استارتر می باشند و فقط در ۵۹ روز بیشتراز ۴۰ هزار دلار درآمد داشتند. ارزش احتمالی این ربات ۱۴۹ دلار خواهد بود و در صورتی همگی چیز طبق برنامه‌های هانسون رباتیکس پیش برود، احتمال داراست تا اواخر همین سال عرضه خواهد شد.

تماشای ویدیویی بیش تر از رباتی کوچک که می تواند به کودکان برنامه نویسی فراگیری دهد

The post این ربات کوچک به کودکان برنامه نویسی فراگیری می دهد [تماشا نمائید] appeared first on دیجیاتو.

[ad_2]

پباده سازی وبسایت فروشگاهی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *