سود : ارتقا 70 درصدی بها قطعات یدکی همزمان با اخذ وام بلاعوض 4000 میلیارد تومانی

آکادمی دیجیتال مارکتینگ سی زد ای در زمینه های متفاوت وب نظیر پباده سازی وب سایت , سئو و بهینه سازی وب سایت ,لینک سازی و تبادل لینک , خدمات شبکه های اجتماعی نظیر ممبر تلگرام و فالور اینستاگرام , ایجا محتوا و فراگیری دیجیتال مارکتینگ عمل می مینماید .
با ما ملازم باشید با این نوشته ی علمی موءثر :

صحیح در هفته ای که بازگشت بها خودروهای تصویب نامی به نرخ های دیرین خبر ساز شد، سخنگوی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های ماشین در یک جلوس اظهار کرد خبری با اعلام خبر موافقت شفاهی مدیرعامل ایران ماشین با ارتقا ۷۰درصدی بها قطعات تحویلی بیش تر از قطعه سازان اظهار امیدواری اظهار کرد وعده ها و مصوبه های قانونی بانک مرکزی درباره پرداخت تسهیلات به صنعت خودروسازی به فراموشی سپرده نشود.
فرهاد بهنیا سخنگوی انجمن سازندگان و مجموعه‌های قطعات ماشین اذعان اظهار کرد: بعداز ماه‌ها پیگیری انجمن سازندگان و مجموعه‌های قطعات خودروی مرزو بوم در کنار ارتقا بها ماشین، ما توانستیم بیش تر از زبان مدیرعامل ایران ماشین مجوز ارتقا ۷۰ درصدی بها قطعات قطعه سازان را اخذ کنیم.

تعدیل نیروی یکصد هزار نفری در صنعت قطعه سازی

در صنعت قطعه سازی حدود ٥٥٠ هزار نفر مشغول به کار بوده اند که با احتساب ١٥٠ هزار نفر شاغل درین موسسه های خودروساز می توان اذعان اظهار کرد، صنعت ماشین در مرزو بوم حدود ٧٠٠ هزار نیروی به کار دارااست که بیش تر از این تعداد فقط در صنعت قطعه سازی در ماه هاى قبلی حدود سی هزار نفر نیرو بصورت بی واسطه تعدیل و حدود ٧٠ هزار نفر در موقعیت تعلیق به خانه رفته اند و منتظر بهبود وضعیت برای بازگشت به کار میباشند.
این در حالیست که قطعه حدودا ١٥٠ درصد معادل ٢/٥ برابر ارتقا بها داشته در صورتی که نرخ ارز نزدیک به ٤ برابر رشد نموده نموده است همینطور بیش تر از سوی دیگر با وجود ارتقا ٣ الی ٤ برابری بها مواد اولیه مصرفی، بها قطعه رشد چندانی نداشته نموده است.
او اظهار داشت: با اعتنا به ارتقا بها در ماه‌های اخیر میانگین تیراژ خودروسازان ۶۰ تا ۷۰ درصد کاهش یافت و بیش تر از روزی ۵۰۰۰ ماشین به هزار ماشین رسید که عرضه کم، منجر ارتقا تقاضا میگردد و تقاضا هم حاشیه بازار را به وجود می‌آورد و سود حاشیه بازار به جیب دلالان و رانت خواران میرود.
بهنیا افزود: با محاسباتی که انجام شده‌نموده است در ۷ ماهه سال جاری ۷۰۰۰ میلیارد تومان دلالان بیش تر از اوضاع آشفته بازار سود بردند که به جرات می‌توان اذعان اظهار کرد، چنانچه این رقم به قطعه سازان میرسید، کل قطعه‌سازی مرزو بوم نو میشد.
سخنگوی انجمن سازندگان و مجموعه‌های قطعات ماشین پیرو با اشاره به مصوبه اختصاص تسهیلات ۱۱ هزار میلیارد تومانی به دو خودروساز گران قدر مرزو بوم اذعان اظهار کرد: بیش تر از این رقم مقرر شده تا ۴ هزار میلیارد تومان بیش تر از این تسهیلات به چهره ریالی به دو خودروساز تعلق گیرد و ۷ هزار میلیارد تومان به چهره تسهیلات ارزی برای واردات قطعات به دو خودروساز تعلق گیرد.

توپ در زمین بانک مرکزی

سخنگوی انجمن سازندگان و مجموعه‌های قطعات ماشین همینطور با تأکید بر این‌که بانک مرکزی برای پرداخت این تسهیلات تعلل کرده و این تعلل منجر زیان دهی خودروسازان میگردد، اذعان اظهار کرد: امیدواریم تا هرچه زودتر بانک مرکزی در پرداخت این تسهیلات به خودروسازان اقدام مینماید تا بدین ترتیب خلل‌ها خودروسازان و قطعه‌سازان تا حدود متعددی مرتفع شود.
او با بیان این‌که پرداخت این تسهیلات بیش تر از سه ماه پیش مطرح بوده، ولی خبر‌ها آن به طراوتمبنی بر پخش شده‌نموده است، اذعان اظهار کرد: خلل‌ها تداخل تصمیم‌گیری هنوز هم هست و تأکید ما بر این نموده است که متولیان دارای اهمیت یک زمینه تصمیم‌گیری نمایند و خودشان هم راجع ‌به آن زمینه پاسخگو باشند. تاخیر در تصمیم گیری می تواند آثار مخرب فی مابین زمان و بلندمدت پیرو داشته و به تعطیلی گسترده کارخانه ها منجر شود.

قطعات ماشین

زیان قطعه سازان بیش تر از سرمایه گذاری برای داخلی سازی تولیدها رنو و پژو

سخنگوی انجمن سازندگان و مجموعه‌های قطعات ماشین در مسئله عدم اجرای تعهدات دو این موسسه رنو و پژو اظهار داشت: با ورود به ایران ۱۱۵ هزار خودروی خویش را فروخت و پژو هم حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار خودروی خویش را با ورود به ایران به فروش رساندند، ولی هر دو در مسئله ماندن در ایران دروغ گفتند و با مطرح شدن تحریم‌های مجدد ایران را ترک کردند.

بهنیا با بیان این‌که خودروسازان اعلام کردند که تضامین اضطراری بیش تر از این دو خودروساز برای ماندن در ایران و انجام تعهدات اخذ شده‌نموده است،‌ اذعان اظهار کرد:‌ در هم اکنون حاضر تمام تجهیزاتی که بوسیله قطعه‌سازان برای ایجا درین بخش آماده شده بود، بلاتکلیف مانده و ما بیش تر از خودروسازان می‌خواهیم، بر مبنا ی تضامین حافظه شده غرامت‌های این بخش را اخذ و به قطعه‌سازان پرداخت نمایند.  به‌این ترتیب چنانچه تضمین کافی اخذ شده بایستی بیش تر از محل تضمین غرامت قطعه‌سازان پرداخت شود.

The post ارتقا 70 درصدی بها قطعات یدکی همزمان با اخذ وام بلاعوض 4000 میلیارد تومانی appeared first on دیجیاتو.

[ad_2]

پباده سازی وب سایت فروشگاهی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *