تایتل : رکود وال استریت همزمان با افت ۹ درصدی ارزش سهام اپل

آکادمی دیجیتال مارکتینگ سی زد ای در زمینه های گوناگون وب نظیر پباده سازی تارنما , سئو و بهینه سازی تارنما ,لینک سازی و تبادل لینک , خدمات شبکه های اجتماعی نظیر ممبر تلگرام و فالور اینستاگرام , ایجا محتوا و یادگرفتن دیجیتال مارکتینگ عمل می مینماید .
با ما ملازم باشید با این مقاله موثر :

روز پنجشنبه قبلی اپل ضمن اعتراف به کاهش تقاضا برای آیفون در بازار چین، برای اول توشه در ۱۶ سال قبلی پیش بینی هایش بیش تر از درآمدهای خویش را زیر آورد که فورا بعداز انتشار این بیانیه، ارزش سهام اپل افتی ۹ درصدی را تجربه اظهار کرد.

این افت شدید یکروزه در ارزش سهام اپل طی پنج سال اخیر بی سابقه بوده نموده است. علاوه بر این نگرانی سرمایه گذاران آمریکایی در درباره با بازار چین و دیده انداز تقریبا منفی برای آتی اقتصاد جهانی، موجب شد که سهامداران آمریکایی به فروش گسترده سهام خویش روی بیاورند.

شاخص بازار بورس نزدک در اواسط صبح روز پنجشنبه افتی ۲.۴ درصدی را در نیویورک تجربه اظهار کرد ولی خوشبختانه در غایت پنج واحد ارتقا یافت و همزمان شاخص S&P 500 هم دو درصد کاهش پیدا اظهار کرد.

ولی افت شدید ارزش سهام اپل منجر شد که ارزش بازار این مجموعه به کمتر بیش تر از آلفابت یعنی رقم ۶۸۶.۷ میلیارد دلار رسد. ولی اشاره کنیم طبق آنچه پیشتر در خبر ها خواندید این موسسه هایی نظیر آمازون و مایکروسافت در واپسین دقایق سال ۲۰۱۸ میلادی توانستند اپل را بیش تر از حیث ارزش پشت راز بگذارند.

مجموعه کوک مدیرعامل این مجموعه روز چهارشنبه قبلی در طومار ای پیرامون چرایی زیر وارد شدن مرحله انتظارات اپل بیش تر از درآمدهایی سه ماهه چهارم به مخاطبانش چنین اعلام‌اظهار کرد:

ما پیش بینی می کردیم که با چالش های مهمی در بعضا بازارهای نوظهور کلیدی روبرو شویم با این اکنون پیش بینی خاصی در زمینه ابعاد تضعیف اقتصاد جهانی نداشتیم.

چین هم اکنون ۱۵ درصد بیش تر از درآمدهای اپل را تامین میکند

کوک در طومار ای تازه به کارکنان اپل چنین گفته که تغییرات به وجود آمده در اقتصاد «صحیح نظیر زمستان برای هر شرکتی سردی و حقیقی» نموده است. در‌صورتی‌که پیشتر خبر ها را دنبال کرده باشید اپل دو ماه پیش اعلام کرده بود که درآمدهایش برای سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ (که اساسی ترین بازه زمانی برای سال مالی این مجموعه محسوب می شود) در در لا ۸۹ تا ۹۳ میلیارد دلار خواهد بود که‌این رقم رشدی معادل ۵ درصد را نسبت به بازه زمانی مشابه در سال قبل نشان می بخشید. اکنون ولی این مجموعه باور داراست که درآمدهایش به رقمی حدود ۸۴ میلیارد دلار می رسد که‌این ترازو پنج درصد بیش تر از مقطع مشابه در سال قبل کمتر خواهد بود.

مجموعه کوک

ولی کاهش پیش بینی های اپل بیش تر از ترازو درآمدهایش، بازار تکنولوژی جهان را به شدت زیر تاثیر خویش قرار بخشید. در آسیا این موسسه فاکسکان که کلیدی ترین تولیدکننده آیفون محسوب می شود با افت ۱.۷ درصدی سهامش روبرو شد و همزمان تامین کنندگان کوچکتری نظیر AAC Technologies و Sunny Optical هم به ترتیب افتی ۵.۴ و ۶.۷ درصدی را در ارزش سهام خویش تجربه کردند.

ارزش سهام این موسسه چیپ سازی Dialog Semiconductor هم که در انگلستان استقرار داراست بخش اعظم بیش تر از ۸ درصد تنزل یافت. ارزش سهام سامسونگ هم که بیش تر از تولیدکنندگان رقیب اپل در زمینه موبایل محسوب می شود حدودا سه درصد کاهش یافت. در عین اکنون این موسسه های لوکسی نظیر Burberry و Kering (صاحب گوچی) هم هر دو با افت ارزش سهام سه دردصدی روبرو شدند.

در حالی که اپل هرگونه اظهار لحاظ در درباره با کاهش فروش آیفون هایش را رد میکرد، مقیاس ناامیدی در زمینه فروش آن هم گران قدر و گران قدر تر می شد. در هفته های اخیر انتشارات گزارشات متعدد بیش تر از زیر آمد سفارشات دریافتی به وسیله تامین کنندگان اپل و مطرح شدن پرسش هایی پیرامون ترازو تقاضا برای آیفون XR ارزان ارزش منجر گردید که فرآیند کاهش ارزش سهام اپل کماکان ادامه دار باشد.

این مجموعه همینطور خبر داده که بالغ بر صد درصد بیش تر از افت درآمدهای آن نسبت به سال قبل، به کاهش تقاضای بازار چین برای آیفون، مک و آیپد باز می گردد.

اپل همینطور در نهایی گزارش خویش به تقاضای کمتر بیش تر از حد توقع برای آیفون در کشورهای در اکنون بسط اشاره کرده و اعلام داشته که در سال تازه افراد کمتری اقدام به خرید آیفون های تازه می نمایند. اپل این اتفاقات را به تضعیف اقتصاد جهانی، افت سوبسیدهای بیان شده به وسیله اپراتورهای موبایل و اقدام اخیر خویش برای بده بستان ارزان ارزش باتری ها نسبت داده که در غایت افراد را ترغیب به نگه داشتن آیفون های فعلی خویش کرده.

با این اکنون ولی مجموعه کوک توان اپل در دیگر بخش ها را شاهد دیگری دال بر آن دانسته که‌این مجموعه دیگر نظیر قبلی به فروش های موقتی آیفون وابسته نمی باشد. درآمدهای اپل بیش تر از سایر کسب و کارهایش در سه ماهه اخر سال مالی قبلی ۱۹ درصد افزاش داشته و درآمدهای بخش خدمت های اپل در سه ماهه منتهی به ۲۹ دسامبر سال ۲۰۱۸ برابر با ۱۰.۸ میلیارد دلار برآورد گردید.

کوک ضمن اشاره به‌این مسائل اظهار داشت که توقع می رود اپل کماکان با ارتقا درآمدهای فصلی اش برای سه ماهه اخیر روبرو شود. با وجود آنکه ضعف اپل درین بازه زمانی تا حدود متعددی به کاهش تقاضا در بازار چین باز می گردد آنطور که وال استریت گزارش داده فروشندگان قطعات الکترونیک در ایالات متحده هم احتمال دارد با مشکلاتی روبرو می شوند. تولیدات اپل ۱۵ تا ۲۰ درصد بیش تر از فروش این موسسه هایی نظیر Best Buy را تشکیل می دهد و به همین حافظه ارزش هام این مجموعه هم درطول روز پنجشنبه با افت ۲.۸ درصدی روبرو شد.

The post رکود وال استریت همزمان با افت ۹ درصدی ارزش سهام اپل appeared first on دیجیاتو.

[ad_2]

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *