در مقاله قبلی راهکارهایی در مورد اینستاگرام مارکتینگ و بازاریابی اینستاگرام ارائه دادیم. در این مطلب این راهکارها را کامل می‎کنیم.

راهکارهای بازاریابی اینستاگرام

طراحی تیزرهای تبلیغاتی خلاقانه

پیش از عرضه محصول اگر هیاهوی مربوط به آن را افزایش دهید باعث تحریک کنجکاوی مخاطب هدف می‎شوید و کمپین بازاریابی اینستاگرام شما موثرتر از قبل به جلو پیش خواهد رفت.

محتوای انحصاری و بی‎همتایی در مورد محصول جدید در اختیار تعقیب‎کنندگان وفادار خود قرار دهید. این کار را می‎توانید با انتشار تصاویر و ویدئوهای تبلیغاتی محصول انجام دهید یا از قابلیت استوری اینستاگرام استفاده کنید.

با مطرح کردن تاریخ عرضه محصول، رویداد معرفی آن یا خدمات جدیدی که ارائه می‎دهید کنجکاوی مخاطبان را افزایش دهید.

همکاری با سایر برندها

برندها امروزه بیشتر از سابق با یکدیگر همکاری می‎کنند. این همکاری باعث دسترسی بهتر به مخاطبین بیشتر، به دست آوردن تعقیب‎کنندگان بیشتر و تقویت همکاری با سایرین می‎شود.

تنها باید کسب و کاری مشابه با حوزه فعالیت خود را پیدا کنید و یک کمپین تبلیغاتی مشترک راه‎اندازی کنید.

کاربران را تشویق به ایجاد محتوا کنید و آن‎ها را با دیگران به اشتراک بگذارید

یکی از راه‎های عالی بازاریابی در اینستاگرام انتشار دوره‎ای محتواهایی است که توسط کاربران تولید شده است. با این کار طرفدارانتان بهتر شما را می‎شناسند و تعداد فالوورها افزایش پیدا می‎کند.

ارائه کدها و کوپن‎های تخفیفاتی

اگر می‎خواهید سطح فروش خود در اینستاگرام را افزایش دهید، تعقیب‎کنندگان شما باید با محتوای شما ارتباط برقرار کنند و به یکی از حامیان برند شما تبدیل شوند. خرید تخفیفاتی یکی از علایق مردم است.

برای تعقیب‎کنندگان فعلی و بازدیدکنندگان جدید خود کوپن‎های تخفیفاتی در نظر بگیرید. از فرا رسیدن جشن‎ها و عیدها استفاده کنید و محصولات خود را با تخفیف ارائه دهید. به عنوان مثال می‎توانید از کاربران بخواهید با دنبال کردن اکانت اینستاگرام شما 10 درصد تخفیف به دست آورند.

با مشتریان رابطه قوی داشته باشید

حضور محکم و قدرتمند در اینستاگرام برای کسب و کارهایی که به دنبال جذب فالوور هستند، مهم است. اگر کاربران نسبت به محتوای شما واکنش نشان می‎دهند، نظرات و سوالات آن‎ها را بی‎ پاسخ نگذارید.

روزانه سعی کنید حداقل نیم ساعت زمان برای نظر دادن، لایک کردن و دنبال کردن اشخاص صرف کنید. ارتباط فعالانه با مخاطبان باعث می‎شود راحت‎تر از آن‎ها بخواهید در پست‎هایشان از شما یاد کنند.

تگ لوکیشن را به پست‎های خود اضافه کنید

اضافه کردن تگ لوکیشن به پست‎ها مزیت زیادی دارد. به عنوان مثال باعث افزایش کیفیت سئو و هدف‎گذاری جغرافیایی می‎شود. یعنی افراد می‎توانند پست‎های مرتبط با یک مکان خاص را راحت‎تر پیدا و مشاهده کنند.

علاوه بر این، می‎توانید باعث افزایش سطح تعامل با پست‎هایتان شوید که افزایش فالوور را به همراه دارد.

از ابزار رایگان اینستاگرام استفاده کنید

یکی از نکات بازاریابی اینستاگرام برای افرادی که پروفایل‎های تجاری دارند، استفاده از ابزار رایگان اینستاگرام است که به راحتی توسط آن می‎توانند داده‎های مختلف را تجزیه و تحلیل کنند.

برقراری ارتباط بین اکانت اینستاگرام و فیس‎بوکتان به شما اجازه می‎دهد نحوه ارتباط کاربران با محتوای خود را متوجه شوید و بدانید کدام پست‎ها فیدبک بهتری دریافت می‎کنند.

از ویژگی ارسال پیام شخصی سوء استفاده نکنید

بعضی از افراد در بازاریابی اینستاگرام به صورت اسپم‎وار برای افراد پیام شخصی می‎فرستند. اما این کار باعث مسدود شدن حساب شما از سوی دیگر کاربران می‎شود.

اگر قصد فرستادن پیام شخصی برای افراد دارید آن را به اشخاصی بفرستید که نسبت به محصول یا خدمات شما علاقه نشان داده‎اند.

پیگیری شاخص‎های صحیح

یکی از نکات موفقیت در بازاریابی اینستاگرام بررسی و پیگیری شاخص‎های صحیح است (افزایش تعداد فالوور، لایک‎ها، نظرات، پست‎های برتر، تعداد کلیک‎ها روی لینک داخل پروفایلتان، پست‎ها و غیره).

طبق نتایجی که به دنبال بررسی به دست می‎آورید می‎توانید متوجه شوید چه چیزهایی نتیجه‎بخش هستند و چه مواردی را باید تغییر دهید.

همچنین بررسی رفتار و استراتژی رقبا در اینستاگرام می‎تواند باعث استفاده از روش‎های جدید شود.

انتشار پست در زمان‎های مناسب

بدون شک مخاطب هر کسب و کار با دیگری فرق دارد. در نتیجه فعالیت مخاطب هدف شما در اینستاگرام می‎تواند در زمان‎های معینی باشد. پست‎های خود را تحلیل کنید تا متوجه شوید بهترین زمان ارسال پست در شبانه‎روز جه زمانی است و مخاطبان فعال بیشتری با آن ارتباط برقرار می‎کنند.

به محل زندگی مخاطب هدف خود توجه کنید و از شیوه انتشار پست مانند سایرین پیروی نکنید.

به تعداد محتوای ارسالی در شبانه‎روز توجه کنید

متاسفانه قاعده خاصی برای این قضیه وجود ندارد و باید با توجه به اهداف فعالیت تجاری خود و مدت زمان که صرف بازاریابی اینستاگرام می‎کنید، تعداد پست ایده‎آلی که باید در روز منتشر کنید را به دست آورید. فقط زیاده‎روی نکنید که تاثیر منفی بر جا می‎گذارد.

از فیلترهای اینستاگرام و اپلیکیشن‎های جانبی استفاده کنید

اینستاگرام یک مجموعه فیلتر متنوع دارد تا کار افراد در ویرایش تصاویر و ویدئوها بسیار راحت‎تر شود. وب‎سایت WebDam گزارشی منتشر کرده است که نشان می‎دهد 60 درصد برندهای برتر هر دفعه که در اینستاگرام محتوایی را منتشر می‎کنند فیلترهای یکسانی را به کار می‎گیرند.

با کمک فیلترها و اپلیکیشن‎های جانبی پست‎های جذابی بسازید که باعث به اشتراک‎گذاری مجدد توسط افراد شود.

جمع‎بندی

بازاریابی در اینستاگرام یک مسیر بی‎ پایان است. اگر برای کسب و کار خود در این رسانه اجتماعی حسابی باز کرده‎اید، هرگز نباید رشد و تحول آن را متوقف کنید.

با استفاده از نکات بالا می‎توانید برای اینستاگرام مارکتینگ خود یک برنامه عالی داشته باشید و بهره‎وری مالی بالقوه خود را به حداکثر مقدار برسانید و موفقیت در اینستاگرام را تضمین کنید.

شروع هر کاری مشکل است ولی با کمک راهکارهای بالا و یا استخدام یک تیم حرفه‎ای می‎توانید کمپین‎های بازاریابی در اینستاگرام خود را در فاصله زمانی کوتاه شروع و با موفقیت به اتمام برسانید.