به علت تاثیر رسانه های اجتماعی، رابطه بین برندها و مصرف‎کنندگان بسیار تغییر کرده است. امروزه، شرکت‎ها راهکارهای خود را براساس تحلیل و درک نیازهای مصرف‎کنندگان هدف، یعنی تعداد لایک‎ها و دیس‎لایک‎ها در رسانه‎های اجتماعی، ایجاد می‎کنند. بازاریابی در رسانه ‎اجتماعی تاثیرات زیادی دارد که در زیر به آن اشاره می‎کنیم.

رسانه اجتماعی تاثیر مهمی روی جهان و کسب و کار گذاشته است. هر کسب و کاری در هر اندازه‎ای برای نشان دادن خدمات و برند خود به مخاطبان از بازاریابی در رسانه اجتماعی استفاده می‎کند.

بازاریابی سنتی در رسانه‎هایی مانند رادیو، تبلیغات تلویزیونی و تبلیغات چاپی بسیار هزینه‎بر بوده است. اما امروزه، شرکت‎ها یا برندها از طریق بازاریابی در رسانه های اجتماعی می‎توانند به رایگان با مشتریان هدف خود ارتباط برقرار کنند و تنها هزینه‎ای که باید صرف شود وقت است.

استفاده از رسانه های اجتماعی مانند فیس‎بوک، توئیتر، لینکدین و غیره باعث کاهش هزینه‎های بازاریابی شرکت‎ها شده است.

بازاریابی در رسانه اجتماعی تاثیر فوق‎العاده زیادی روی کسب و کار و بازار دارد به نحوی که رشد و افزایش عملکرد یک کسب و کار با یک سرعت نجومی رخ می‎دهد.

رسانه‎ های اجتماعی به توسعه راهکارهای یک کسب و کار کمک می‎کنند. این سایت‎ها فرصتی را در اختیار کسب و کارها قرار می‎دهند تا توجه مشتریان را به خود جلب کنند و از سویی به صورت همزمان تصویر برند به وجود آورند.

این شبکه‎های اجتماعی به کسب و کارها اجازه می‎دهند تا از راهکارهای مختلف برای ایجاد و ساخت پروفایل‎های برند مانند فن پیج‎ها، مسابقه‎ها و غیره استفاده کنند.

یک شرکت از طریق بازاریابی رسانه اجتماعی می‎تواند علایق و اولویت‎های مشتریان و همچنین آخرین ترندهای پذیرفته شده از سوی جامعه مردم را متوجه شود.

بازاریابی رسانه اجتماعی به یک برند یا شرکت کمک می‎کند به واسطه تکنیک‎های مبتکرانه بازاریابی رسانه اجتماعی و کسب رضایت مشتری، حضور قوی در محیط آنلاین داشته باشد.

مزایای بازاریابی در رسانه اجتماعی

افزایش بینش‎های مشتری

کسب و کارها به مشتریان اجازه می‎دهند تا بینش‎های خود را با آگاهی از این قضیه که یک برند به حرف‎های آن‎ها گوش می‎دهد به اشتراک بگذارند و این قضیه باعث می‎شود شرکت‎ها مشتریان را بهتر درک کنند.

رسانه اجتماعی به شرکت‎ها اجازه می‎دهد نظرات مشتریان بالقوه را بینند و همچنین با آن‎ها ارتباط برقرار کنند.

خدمات‎رسانی بهتر به مشتریان

رسانه اجتماعی به کسب و کارها اجازه می‎دهد نسبت به نارضایتی، سوالات و نگرانی‎های مشتریان، تقریبا به صورت فوری، واکنش نشان دهند.

مشتریان می‎خواهند مطمئن شوند که اگر مشکلی داشته باشند در کمترین زمان ممکن به آن رسیدگی خواهد شد.

مقرون به صرفه

زمانی که یک کسب و کار بودجه ثابتی برای بازاریابی دارد، رسانه اجتماعی مقرون به صرفه‎ترین راه برای بازاریابی و تبلیغ کسب و کار است.

وب‎سایت‎هایی مانند فیس‎بوک، توئیتر، پینترست و غیره به هر کسب و کاری اجازه می‎دهند به رایگان محتوای خود را به اشتراک بگذارند. بنابراین رسانه اجتماعی یک سکوی تبلیغاتی ارزان است.

ارتباط

بین کسب و کارها و مشتریان همیشه ارتباط وجود دارد و آن‎ها می‎توانند از تغییرات در سبک زندگی، اولویت‎ها و علایق مشتریان با خبر شوند و براساس آن راهکارهای خود را تغییر دهند.

به وجود آوردن آگاهی از برند

توسط رسانه اجتماعی، امکان افزایش آگاهی از برند در بین مشتریان وجود دارد چون کسب و کارها می‎توانند با ایجاد تصویری از شرکت به این مهم دست پیدا کنند.

فروش

افزایش سطح آشکاری برند در دید مخاطبین هدف باعث افزایش مراجعین به شرکت (چه فیزیکی، چه به صورت آنلاین) می‎شود. نتیجه تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان واقعی است.

مهمترین رسانه ‎های اجتماعی برای بازاریابی

فیس‎بوک سایت اجتماعی رایگانی است که در آن کاربران ثبت‎نام شده می‎توانند پروفایل ایجاد کنند، تصاویر و ویدئوهای خود را بارگذاری کنند، پیام بفرستند و با دوستان، خانواده و همکاران خود در تماس باشند.

همچنین افراد می‎توانند برای کسب و کار، برند و خدمات خود در این سایت صفحه‎ای درست کنند. تعداد کاربران فعال ماهیانه فیس‎بوک در حدود 2.07 میلیارد نفر است و هر سال 16 درصد به این مقدار افزوده می‎شود.

توئیتر یکی دیگر از شبکه ‎های اجتماعی معروف است که به کاربران ثبت‎نام شده اجازه می‎دهد پیام‎های خود را در قالب پست‎های کوتاهی به اسم توئیت بنویسند. تعداد کاربران فعال توئیتر به 330 میلیون نفر می‎رسد.

لینکدین یک رسانه اجتماعی طراحی شده برای جامعه تجاری، افراد شاغل، مدیران و غیره است. لینکدین در حدود 467 میلیون عضو دارد.

به طور کلی، این سایت به کاربران ثبت‎نام شده خود اجازه می‎دهد با هم ارتباط برقرار کنند و شبکه‎ای از افرادی که از نظر کاری می‎شناسند و به آن‎ها اطمینان دارند به وجود آورند.

اینستاگرام یک رسانه اجتماعی سریعا در حال رشد است که به کاربران اجازه می‎دهد تصاویر، استوری‎های خود را به اشتراک بگذارند و کسب و کارشان را تبلیغ کنند. اینستاگرام در حدود 800 میلیون کاربران فعال ماهیانه دارد.

برندهای زیادی از اینستاگرام برای تبلیغ محصولات، هدف‎گذاری مخاطب هدف خود و به دست آوردن ارزش واقعی اجتماعی استفاده می‎کنند.